Министар пољопривреде, шумарства и водопривреде др Александар Мартиновић састао се данас са Џемалом Кочаном, извршним директором фирме LoginEKO која је у Србији активна од 2018. године и која послује у циљу трансформисања система исхране у одрживи систем, односно развијања модела одрживе органске пољопривредне производње. У своје пословање у Србији ова компанија уложила је више од 85 милиона евра.
Приликом састанка, представници компаније предочили су министру да, између осталог, улажу и у унапређење дигитализације у области пољопривреде, чиме се пољопривредницима омогућава једноставнији рад. Објаснили су да у процесу производње и обраде хране изузетно воде рачуна о очувању и унапређењу земљишта, воде и ваздуха.
Указавши на то да фирма броји 70 запослених и да је на пројекту ангажовано 140 људи, саговорници су изразили заинтересованост за проширење свог пословања у Републици Србији, те додали да их у наредном периоду очекује отварање новог објекта у Новом Кнежевцу, где ће се уз основну делатност, производи и складиштити, прерађивати и потенцијално паковати.
Министар Мартиновић је тим поводом изразио задовољство и нагласио да је Министарство пољопривреде спремно да подржи све крупне инвестиције које ће унапредити домаћу производњу и подићи вредност пољопривредно прехрамбених производа. Посебно је указао на потребу оваквих инвестиција на југу Србије, где је, како је навео, органска производња, пре свега фокусирана у области повртарства. Такође, приликом састанка, министар је као један од стратешких циљева и опредељења државе Србије управо истакао привлачење инвестиција у домаћу прерађивачку индустрију, те саговорницима упутио позив да Министарству доставе писмо о намерама.
На састанку је закључено да Република Србија има велики пољопривредни потенцијал који максимално треба искористити.
У данашњем разговору испред Министарства пољопривреде учествовали су и помоћници министра Ања Јавор и Ненад Катанић, директор Управе за заштиту биља Небојша Милосављевић, као и представници Управе за аграрна плаћања.
Аутор фото: Танјуг